Ana Sayfa

Sitene Ekle

Haber Arşivi

Yönetim

Yazar Girişi

İletişim

BASINDA EĞİTİM-İŞ ANTALYA ŞUBESİ EŞİTSİZLİK ARTIYOR! UZAKTAN EĞİTİM DEĞERLENDİRME ANKETİ SONUÇLANDI! ÖĞRETMENLERİMİZ İÇİN YENİ YIL KONSERİ UZAKTAN EĞİTİM DEĞERLENDİRME ANKETİ İLK ZOOM TOPLANTIMIZI GERÇEKLEŞTİRDİK İLK VE TEK DAVAYI AÇAN SENDİKAMIZIN GİRİŞİMLERİ SONUÇ VERDİ. YİNE Mİ EMEKÇİ KEMER SIKACAK? BASINLA BİR ARAYA GELDİK 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ BAŞÖĞRETMEN ATATÜRK ÖDÜL TÖRENİ

 GENEL
 ÖZLÜK VE HUKUK
 BASIN AÇIKLAMALARI
 DAYANIŞMA
 EYLEM & ETKİNLİKLER
 BASINDA EĞİTİMİŞ
 BİLGİ-BELGE
 ÖRGÜTLENME
 İLÇE TEMSİLCİLİKLERİ
 KÜLTÜR-SANAT
 BİRLEŞİK KAMU İŞ
 HERYERDEN
 EĞİTİMİŞ TÜZÜĞÜ
SENDİKAMIZA ÜYE OLUN
TEMSİLCİLİK EL KİTABI

Hava Durumu

ANTALYA
ANTALYA


Çok Okunanlar
  ÇAĞLAYAN LİSESİ MÜDÜRÜNE CEZA
  EĞİTİM İŞ GENEL BAŞKANI VELİ DEMİR KİMDİR?
  Ulaş Kartal´ın düğünü
  "BAŞÖĞRETMEN ATATÜRK ONUR ÖDÜLÜ" GECESİ
  HALK OYUNLARI KURSU
  SERİK TEMSİLCİLİĞİ YEMEĞİNDE BULUŞTUK
  Gençlik Kampı sona erdi
  EĞİTİMİŞ YENİ YÖNETİMİNİ SEÇTİ
  Öğretmen Evi Kartları
  UZMAN ÖĞRETMENLİK
  CUMHURİYET MİTİNGLERİ SÜRÜYOR…
  AKAYDIN İLK ZİYARETİNİ EĞİTİM İŞ’E YAPTI
  Çağlayan Lisesi
  Antalya Basınında Biz
  ATATÜRKÇÜ, CUMHURİYETÇİ MÜDÜRLERE BASKILARA HAYIR
  Okullarda Atatürk Köşesi
  Temsilciler Toplantısı Yapıldı
  Kemalist Cumhuriyet Mitingine Çağrı
  Uğur Mumcu´yu Anıyoruz
Anket
Sendikamızdan Beklentileriniz Nelerdir?

Ülke Sorunlarıyla ilgilenilmesi (838)
Bir yerlere atanmak için bana destek olması (41)
AB'ye girmek için istenilenlere tepkisiz kalması (14)
Özlük haklarımın korunması (580)

Yorumlananlar
..::: EĞİTİMİŞ ANTALYA ŞUBESİ :::…

ATATÜRKÇÜ, CUMHURİYETÇİ MÜDÜRLERE BASKILARA HAYIR

15/1/2009

Aldığımız duyumlara göre son olarak Çağlayan Lisesi Okul Müdürü Sayın Şeref SARICA’nın sözde ve uydurma suçlamalarla açılan soruşturmalar sonucu görev yerinin değiştirildiğini öğrenmiş bulunuyoruz.


ATATÜRKÇÜ, CUMHURİYETÇİ MÜDÜRLERE BASKILARA HAYIR
        Değerli basın mensupları,
 Ülkemizde altı yıldır AKP hükümeti iktidardadır. Bugün ülkemizde gelinen noktada halkımızın ve Eğitim ve Bilim İşgörenlerinin içinde bulunduğu şartlar son derece ürkütücüdür.
 ABD ve AB’nin ulusumuzu ve ülkemizi parçalamak amacını gerçekleştirmek için  başta PKK terör örgütünü öne sürdüğü, IMF, Dünya Bankası ve Dünya Tarım Örgütünün AKP eliyle uyguladığı politikaların sonucu yaşanan ekonomik kriz ve yaşanan hukuksal gelişmeler, ülkemizi ve ulusumuzu zor günlere doğru götürmektedir. İşte altı yılda geldiğimiz sonuç budur. Ne adalet ne de kalkınma vardır ortada!
 Ülkenin genelinde bunlar yaşanırken MEB’lığında da durum içler acısıdır. Eğitimin özelleştirilmesinin ve yabancılaştırılmasının amaçlandığı açıkça görülmektedir. Eğitim ve Bilim İşgörenleri açlık sınırında yaşamaya mahkum edilmiş, sendikal ve özlük  hakları gasp edilmiştir.
 Öğretmen, yardımcı personel, memur açığı hızla büyümüş, okul ve derslik açıkları kapatılamamıştır. Ayrıca kurumlarımızın vekil yöneticiler tarafından yönetilmesi de eğitim öğretimde yaşanan sorunları daha da artırmıştır. Artık Eğitim ve Bilim İşgörenleri, MEB’lığının sorunları çözme niyetinde olmadığının farkındadır.
 Tüm bunların üzerine bir de; açılan soruşturmalar, görevden almalar, görev yeri değişiklikleri yaşanması Eğitim ve Bilim İşgörenlerinin tepkisini çekmektedir. Bu soruşturmaları yaşayanların ortak özellikleri de Atatürkçü, Cumhuriyetçi ve görevini başarıyla yapan Eğitim ve Bilim İşgörenleri olmasıdır..
 Değerli Basın Mensupları,
 Ülkemizde yaşanalar ile şehrimiz Antalya’da yaşananlar arasında da bir fark yoktur. Okul, derslik açığı devam etmekte, ÖSS, SBS de başarı düşmekte ve soruşturmalar ile oluşturulan baskı hızla artmaktadır. Son iki üç yıl içerisinde soruşturma sonucu görevden alınan ve görev yeri değiştirilen Eğitim ve Bilim İşgörenlerinin ortak özellikleri Atatürkçü, Cumhuriyetçi, demokrat olmalarıdır.
 Aldığımız duyumlara göre son olarak Çağlayan Lisesi Okul Müdürü Sayın Şeref SARICA’nın  sözde ve uydurma suçlamalarla  açılan soruşturmalar sonucu görev yerinin değiştirildiğini öğrenmiş bulunuyoruz. Göreve başladığından bu yana, Çağlayan Lisesi’nde yaptıkları hem Çağlayan Lisesi velileri tarafından hem de Antalya kamuoyu tarafından takdirle karşılanan Sayın Şeref SARICA’nın Çağlayan Lisesi Okul Müdürlüğünden alınmış olması her şeyden önce Antalya’nın ÖSS’deki başarısını olumsuz yönde etkileyeceği   bir gerçektir. Biz biliyoruz ki Şeref SARICA’yı görevden alan zihniyetin Antalya’nı eğitim ve öğretimdeki başarısı umurlarında bile değildir. Şeref SARICA’nın yargı yoluyla geri döneceği  gerçeğini görevden alanlarda bilmektedirler. Amaç Şeref SARICA üzerinden kendilerinden olmadıklarını düşündükleri biat etmeyen Atatürkçü, Cumhuriyetçi okul yöneticilerine göz dağı vermektir.  Okulların kapanmasına, karnelerin alınmasına bir hafta kala yani idari işlerin en yoğun  bu dönemde  bunların yaşanması Antalya Milli Eğitim Müdürlüğünün asıl amacını açıkça ortaya koymuştur.
 Değerli Basın Mensupları,
EĞİTİM-İŞ olarak yaşanan bu olayları şiddetle kınıyoruz! Sayın Şeref SARICA konusunun takipçisi olacağımızı kamuoyuna ilan ediyoruz. EĞİTİM-İŞ bir konuyu altına imzasını atarak kamuoyuna açıklıyorsa asla boş konuşmaz. Daha önce yaptığımız ve ülke gündemine oturan üyemiz okul yöneticisi sayın Mehmet KARAKAŞ  dosyasında olduğu gibi sayın Şeref SARICA dosyasını da bu dosyada bulunan maddi hataları da kötü ve art niyeti de belgeleriyle önümüzdeki günlerde sizlerle paylaşacağız.
EĞİTİM-İŞ olarak üyemiz olsun olmasın tüm Eğitim ve Bilim İşgörenleri için her zaman doğrunun yanında yanlışın karşısında olacağız.                                 
      İbrahim DAŞ
      Şube Başkanı

Bu haber 6090 defa okundu.

Yazan :

Kaynak :Bu Habere Yapılan Yorumlar (0)

Tüm Yorumlar 

ADRES:
Balbey Mahallesi 422. Sok No:9
                            Muratpaşa/ANTALYA

Tel-Faks:0 (242) 2470788
E Posta
: egitimis07@gmail.com

 

Tüm Hakları Antalya Eğitimiş Şubesi'ne aittir.
Site yapımcısı Ramazan AZITEPE

Eski Sitemize Ulaşmak İçin Tıklayınız.