Ana Sayfa

Sitene Ekle

Haber Arşivi

Yönetim

Yazar Girişi

İletişim

BASINDA EĞİTİM-İŞ ANTALYA ŞUBESİ EŞİTSİZLİK ARTIYOR! UZAKTAN EĞİTİM DEĞERLENDİRME ANKETİ SONUÇLANDI! ÖĞRETMENLERİMİZ İÇİN YENİ YIL KONSERİ UZAKTAN EĞİTİM DEĞERLENDİRME ANKETİ İLK ZOOM TOPLANTIMIZI GERÇEKLEŞTİRDİK İLK VE TEK DAVAYI AÇAN SENDİKAMIZIN GİRİŞİMLERİ SONUÇ VERDİ. YİNE Mİ EMEKÇİ KEMER SIKACAK? BASINLA BİR ARAYA GELDİK 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ BAŞÖĞRETMEN ATATÜRK ÖDÜL TÖRENİ

 GENEL
 ÖZLÜK VE HUKUK
 BASIN AÇIKLAMALARI
 DAYANIŞMA
 EYLEM & ETKİNLİKLER
 BASINDA EĞİTİMİŞ
 BİLGİ-BELGE
 ÖRGÜTLENME
 İLÇE TEMSİLCİLİKLERİ
 KÜLTÜR-SANAT
 BİRLEŞİK KAMU İŞ
 HERYERDEN
 EĞİTİMİŞ TÜZÜĞÜ
SENDİKAMIZA ÜYE OLUN
TEMSİLCİLİK EL KİTABI

Hava Durumu

ANTALYA
ANTALYA


Çok Okunanlar
  ÇAĞLAYAN LİSESİ MÜDÜRÜNE CEZA
  EĞİTİM İŞ GENEL BAŞKANI VELİ DEMİR KİMDİR?
  Ulaş Kartal´ın düğünü
  "BAŞÖĞRETMEN ATATÜRK ONUR ÖDÜLÜ" GECESİ
  HALK OYUNLARI KURSU
  SERİK TEMSİLCİLİĞİ YEMEĞİNDE BULUŞTUK
  Gençlik Kampı sona erdi
  EĞİTİMİŞ YENİ YÖNETİMİNİ SEÇTİ
  Öğretmen Evi Kartları
  UZMAN ÖĞRETMENLİK
  CUMHURİYET MİTİNGLERİ SÜRÜYOR…
  AKAYDIN İLK ZİYARETİNİ EĞİTİM İŞ’E YAPTI
  Çağlayan Lisesi
  Antalya Basınında Biz
  ATATÜRKÇÜ, CUMHURİYETÇİ MÜDÜRLERE BASKILARA HAYIR
  Temsilciler Toplantısı Yapıldı
  Okullarda Atatürk Köşesi
  Kemalist Cumhuriyet Mitingine Çağrı
  Uğur Mumcu´yu Anıyoruz
Anket
Sendikamızdan Beklentileriniz Nelerdir?

Ülke Sorunlarıyla ilgilenilmesi (837)
Bir yerlere atanmak için bana destek olması (40)
AB'ye girmek için istenilenlere tepkisiz kalması (14)
Özlük haklarımın korunması (577)

Yorumlananlar
..::: EĞİTİMİŞ ANTALYA ŞUBESİ :::…

EĞİTİM İŞ GENEL BAŞKANI VELİ DEMİR KİMDİR?

13/7/2011
1966 yılında Antalya-Serik’te doğan Veli DEMİR; ilk, orta ve lise eğitiminden sonra Burdur Eğitim Yüksek Okulunu bitirerek 1986’da öğretmenliğe başlamıştır.

Haziran 1990’da Eğitim-İş Sendikasına üye olarak emek mücadelesine katılan Veli DEMİR, 98 yılından 17 Ekim 2005 yılına kadar kesintisiz olarak Eğitim-Sen’de yöneticilik yapmış, bu süre içinde yerel ve genel toplantılarda ulusal sorunları dillendirmiş, emek mücadelesinin yolunun bağımsızlık mücadelesinden geçtiğini savunmuştur. “Ülkesi olmayanın sendikası da olmaz” sözünü kendine ilke edinerek, Haziran 2004’te Prof. Alpslan Işıklı, Prof. Birgül Ayman Güler ve Yıldırım Koç’un katıldığı “Ulusal Bağımsızlık ve Sendikal Mücadele Kurultayı”nı Konya’da gerçekleştirerek, ulusumuzun ve çalışanlarıımızın ulusal ve sınıfsal sorunlarına dikkat çekmiştir. Aynı amaçlı kurultaylar daha sonra Isparta ve Antalya’da da yine Veli Demir’in girişimleriyle yapılmıştır.
Eğitim-Sen’de Konya Şube Başkanı olarak üç dönem görev yapan Veli DEMİR; basın açıklamalarında, yazılı ve görsel basında çağdaş ve laik eğitimin savunucusu ve Atatürk Devrimlerinin yılmaz öncülüğünü yapmıştır. Bu süreçte içinde bulunduğu sendikayı antiemperyalist, tam bağımsızlıkçı, emekten yana ve Atatürkçü çizgiye çekmek için yoğun mücadele etmiştir. Bu  içinde Ulusal, bilimsel, parasız, çağdaş ve laik eğitimi savunan Veli DEMİR sizler gibi artık yeni bir sendika kurulması noktasına gelindiğinde hiç tereddüt etmeden tüm organlarıyla (denetleme, disiplin kurulları, Genel Merkez Delegeleri ve Yönetim Kurulunun tamamı ile ) birlikte Eğitim-Sen Konya Şube Başkanlığını bırakarak Eğitim-İş kurucusu olmuştur.

Eğitim-İş kurulmadan önce Atatürkçü Düşünce Derneği Adana Şubesi toplantı salonunda yapılan bölge toplantılarına Veli DEMİR ve arkadaşları Konya’dan gelerek katılmışlar. Benzer bölge toplantıları iki üç kez yapılmış, Veli DEMİR ve katılan iller yeni bir sendika kurulması konusunda oybirliğince karar almışlardır. Daha sonra İzmir-Gümüldür toplantısına da katılan Veli DEMİR yeni bir sendika kurulması noktasında o toplantıda da net olarak düşüncesini ortaya koymuştur.
17 Ekim 2005 tarihinde Konya’dan 4 arkadaşıyla birlikte Eğitim İş kurucu üyesi olan Veli DEMİR, tüzüğün hazırlanmasında, kuruluş aşamasında aktif olarak görev almıştır. Yaklaşık üç yıldır yapılan tüm başkanlar kurullarında bilgisi ve birikimi ile örgüte ışık tutmuştur. Mayıs 2011’e kadar Eğitim İş Konya Şube Başkanlığı görevini layıkıyla yürüten Veli DEMİR; Cumhuriyet düşmanlığı, gericilik ve bölücülük yapan kişi ve kurumlarla mücadeleden asla geri adım atmamıştır.
Yaklaşık 21 yıldır sendikal mücadelenin içinde olan ve 13 yıldır da sendika yönetimlerinde yer alan Veli DEMİR; temiz, dürüst ve onurlu mücadelenin önderi olmuştur. Mayıs 2011’e kadar Eğitim-İş Konya Şube Başkanlığı görevini yürüten Veli DEMİR, aynı zamanda üç dönemdir Atatürkçü Düşünce Derneği Üst Kurul delegeliğine de seçilmektedir.

 

Antiemperyalist, tam bağımsızlıkçı, Cumhuriyet Devrimlerinin yılmaz savunucusu ve “emek en yüce değerdir” diyen Veli DEMİR; örgütten gelen talebi geri çevirmeyerek Eğitim İş Genel Başkanlığı’na aday olmuştur.

 

 

 

 

 

 

 

 

9-10 Temmuz 2011 tarihlerinde Başkent Öğretmenevi'nde yapılan Eğitim İş III. Olağan Genel Kurulu seçimleri sonucu Eğitim İş Genel Başkanlığına seçilen Veli DEMİR ve MYK üyeliğine seçilen çalışma arkadaşlarının, ulusumuza ve emekçi sınıfımıza karşı olan sorumlulukları gereği ve siz değerli eğitim ve bilim işgörenlerinin güvenine layık olmak için canla başla çalışacaklarından şüphemiz yoktur.

Genel Başkanımıza ve MYK üyelerine yeni dönem görevlerinde başarılar dileriz.

 


Bu haber 11671 defa okundu.

Yazan :

Kaynak :Bu Habere Yapılan Yorumlar (0)

Tüm Yorumlar 

ADRES:
Balbey Mahallesi 422. Sok No:9
                            Muratpaşa/ANTALYA

Tel-Faks:0 (242) 2470788
E Posta
: egitimis07@gmail.com

 

Tüm Hakları Antalya Eğitimiş Şubesi'ne aittir.
Site yapımcısı Ramazan AZITEPE

Eski Sitemize Ulaşmak İçin Tıklayınız.