Ana Sayfa

Sitene Ekle

Haber Arşivi

Yönetim

Yazar Girişi

İletişim

GENEL KURUL 2018 GENÇLERDEN ATASINA MEKTUP YARIŞMASI ÖDÜLÜ SAHİPLERİNİ BULDU  ATA´YA MEKTUP YARIŞMASI  MEB ORTA ÖĞRETİM YERLEŞTİRME KILAVUZU  YARGI DUR DEDİ  YİNE SINAV SKANDALI OKUL SERVİSLERİNİN KONTROLÜ ÖĞRETMENLERİN GÖREVİ DEĞİLDİR ÖĞLE ARASI DİNLENMEK HAKKIMIZDIR  VEFAT  3 MART DEVRİMLERİN BAŞLANGICI

 GENEL
 ÖZLÜK VE HUKUK
 BASIN AÇIKLAMALARI
 DAYANIŞMA
 EYLEM & ETKİNLİKLER
 BASINDA EĞİTİMİŞ
 BİLGİ-BELGE
 ÖRGÜTLENME
 İLÇE TEMSİLCİLİKLERİ
 KÜLTÜR-SANAT
 BİRLEŞİK KAMU İŞ
 HERYERDEN
 EĞİTİMİŞ TÜZÜĞÜ
TEMSİLCİLİK EL KİTABI

Hava Durumu

ANTALYA
ANTALYA


Çok Okunanlar
  ÇAĞLAYAN LİSESİ MÜDÜRÜNE CEZA
  EĞİTİM İŞ GENEL BAŞKANI VELİ DEMİR KİMDİR?
  Ulaş Kartal´ın düğünü
  "BAŞÖĞRETMEN ATATÜRK ONUR ÖDÜLÜ" GECESİ
  HALK OYUNLARI KURSU
  SERİK TEMSİLCİLİĞİ YEMEĞİNDE BULUŞTUK
  Gençlik Kampı sona erdi
  EĞİTİMİŞ YENİ YÖNETİMİNİ SEÇTİ
  Öğretmen Evi Kartları
  UZMAN ÖĞRETMENLİK
  CUMHURİYET MİTİNGLERİ SÜRÜYOR…
  AKAYDIN İLK ZİYARETİNİ EĞİTİM İŞ’E YAPTI
  Çağlayan Lisesi
  Antalya Basınında Biz
  ATATÜRKÇÜ, CUMHURİYETÇİ MÜDÜRLERE BASKILARA HAYIR
  Temsilciler Toplantısı Yapıldı
  Okullarda Atatürk Köşesi
  Kemalist Cumhuriyet Mitingine Çağrı
  Uğur Mumcu´yu Anıyoruz


Anket
Sendikamızdan Beklentileriniz Nelerdir?

Ülke Sorunlarıyla ilgilenilmesi (836)
Bir yerlere atanmak için bana destek olması (40)
AB'ye girmek için istenilenlere tepkisiz kalması (14)
Özlük haklarımın korunması (577)

Yorumlananlar
..::: EĞİTİMİŞ ANTALYA ŞUBESİ :::…

G 20 EMPERYALİSTLERİ VE İŞBİRLİKÇİLERİ ŞEHRİMİZDEN DEFOLUN! YANKEE GO HOME!

12/11/2015
EĞİTİM İŞ ANTALYA ŞUBESİ

BASINA VE KAMUOYUNA

"G 20 EMPERYALİSTLERİ VE İŞBİRLİKÇİLERİ ŞEHRİMİZDEN DEFOLUN! YANKEE GO HOME!"


15-16 Kasım tarihlerinde kentimizde düzenlenecek olan G20 zirvesi dünya işçi sınıfı ve ezilen ulusları nezdinde şehrimizin itibarını zedelemektedir. Gelinen noktada dünyanın en önemli sorunları; emperyalist savaşlar, gelir eşitsizliği, açlık ve yoksulluktur. Bu sıkıntıların temel kaynağı başta ABD olmak üzere emperyalist devletlerdir. Özellikle son 10 yıldır Ortadoğu’yu ve ülkemizi bir kan deryasına çeviren başta ABD olmak üzere Nato’ya bağlı emperyalist devletler; bu kan emici politikalarından vazgeçmedikçe bizim misafirimiz olamazlar, onlara “Hoşgeldiniz” diyemeyiz. Onlara söyleyecek tek bir cümle sözümüz vardır: “Ülkemizi kan emici sömürü politikalarınızın piyonu haline getiren işbirlikçi AKP’nizi ve sizin deyiminizle Ortadoğu’daki kara gücünüz olan PKK’nızı da alın defolun gidin vatanımızdan!” 


Dünya ezilen uluslarının işine, aşına, ekmeğine, namusuna, vatanına göz koyan emperyalistler; G 20 gibi zirvelerle bu sorunlara çözüm bulamazlar. Tekrar söylüyoruz; tüm bu sorunların tek kaynağı zaten bu emperyalist devletlerdir. Onların bu ve benzeri toplantılarda konuşacakları şeyler; “direnen ezilen ulusları daha ne kadar bölüp parçalayabiliriz, emek sömürüsünü daha ne kadar arttırabiliriz, bu bölünmelerden ve sömürüden elde edilen karı nasıl paylaşırız” olacaktır. Sonucu; ezilen dünyaya sömürü, zulüm, kan ve işkence olarak dönecek kararların alınacağı bir toplantının kentimizde yapılmasını kabul etmiyor ve bu toplantıya ev sahipliği yapan işbirlikçi AKP iktidarını da kınıyoruz. AKP’ye oy veren kitlelere de iki çift sözümüz olacaktır: Görün işte oy verdiğiniz partiyi! “PKK bizim Ortadoğu’daki kara gücümüzdür” diyen, dünyanın baş haydutu ABD emperyalizminin başkanı Barrack Obama’yı ve diğer kan emici emperyalist liderleri ülkemizin en nadide yerlerinden biri olan Antalya’mızda ağırlamaktan utanç duymuyorlar ve bunu bir görev sayıyorlar. 

Öte yandan, Antalya valiliği yaptığı açıklamayla G 20 zirvesi nedeni ile kentimizin bir bölgesinde adeta sıkıyönetim ilan etmiştir. Gözaltılar için kapalı spor salonları hazırda tutulmaktadır. Zulme karşı direnmek, zalimleri kınamak bir insanlık görevidir. Kentimizde yapılacak olan her türlü demokratik ve insani eylemlere müdahalede bulunmak ilimiz yöneticilerini büyük zan altında bırakacaktır. 
Birleşik Kamu İş Konfederasyonu ve Eğitim İş olarak; bugüne kadar vermekte olduğumuzu vatan ve emek mücadelesini, bundan sonra da emperyalistler ve işbirlikçileri ülkemizi ve bölgemizi terk edinceye kadar kararlılıkla sürdüreceğimizi dosta düşmana ilan ediyor; emperyalizme ve işbirlikçilerine karşı mücadele eden; geçmişte, bugün ve gelecekte de bu yolda bedel ödemekten kaçınmayan ve kaçınmayacak olan duyarlı halkımızı sevgi ve saygıyla selamlıyoruz.

12.11.2015
Mehmet Balık
Şube Başkanı


Bu haber 2814 defa okundu.

Yazan :

Kaynak :Bu Habere Yapılan Yorumlar (0)

Tüm Yorumlar 

ADRES: Balbey Mahallesi 422. Sok No:9
                            Muratpaşa/ANTALYA

Tel-Faks:0 (242) 2470788
E Posta
: egitimis07@gmail.com

 Tüm Hakları Antalya Eğitimiş Şubesi'ne aittir.

Eski Sitemize Ulaşmak İçin Tıklayınız.