Ana Sayfa

Sitene Ekle

Haber Arşivi

Yönetim

Yazar Girişi

İletişim

GENEL KURUL 2018 GENÇLERDEN ATASINA MEKTUP YARIŞMASI ÖDÜLÜ SAHİPLERİNİ BULDU  ATA´YA MEKTUP YARIŞMASI  MEB ORTA ÖĞRETİM YERLEŞTİRME KILAVUZU  YARGI DUR DEDİ  YİNE SINAV SKANDALI OKUL SERVİSLERİNİN KONTROLÜ ÖĞRETMENLERİN GÖREVİ DEĞİLDİR ÖĞLE ARASI DİNLENMEK HAKKIMIZDIR  VEFAT  3 MART DEVRİMLERİN BAŞLANGICI

 GENEL
 ÖZLÜK VE HUKUK
 BASIN AÇIKLAMALARI
 DAYANIŞMA
 EYLEM & ETKİNLİKLER
 BASINDA EĞİTİMİŞ
 BİLGİ-BELGE
 ÖRGÜTLENME
 İLÇE TEMSİLCİLİKLERİ
 KÜLTÜR-SANAT
 BİRLEŞİK KAMU İŞ
 HERYERDEN
 EĞİTİMİŞ TÜZÜĞÜ
TEMSİLCİLİK EL KİTABI

Hava Durumu

ANTALYA
ANTALYA


Çok Okunanlar
  ÇAĞLAYAN LİSESİ MÜDÜRÜNE CEZA
  EĞİTİM İŞ GENEL BAŞKANI VELİ DEMİR KİMDİR?
  Ulaş Kartal´ın düğünü
  "BAŞÖĞRETMEN ATATÜRK ONUR ÖDÜLÜ" GECESİ
  HALK OYUNLARI KURSU
  SERİK TEMSİLCİLİĞİ YEMEĞİNDE BULUŞTUK
  Gençlik Kampı sona erdi
  EĞİTİMİŞ YENİ YÖNETİMİNİ SEÇTİ
  Öğretmen Evi Kartları
  UZMAN ÖĞRETMENLİK
  CUMHURİYET MİTİNGLERİ SÜRÜYOR…
  AKAYDIN İLK ZİYARETİNİ EĞİTİM İŞ’E YAPTI
  Çağlayan Lisesi
  Antalya Basınında Biz
  ATATÜRKÇÜ, CUMHURİYETÇİ MÜDÜRLERE BASKILARA HAYIR
  Temsilciler Toplantısı Yapıldı
  Okullarda Atatürk Köşesi
  Kemalist Cumhuriyet Mitingine Çağrı
  Uğur Mumcu´yu Anıyoruz


Anket
Sendikamızdan Beklentileriniz Nelerdir?

Ülke Sorunlarıyla ilgilenilmesi (836)
Bir yerlere atanmak için bana destek olması (40)
AB'ye girmek için istenilenlere tepkisiz kalması (14)
Özlük haklarımın korunması (577)

Yorumlananlar
..::: EĞİTİMİŞ ANTALYA ŞUBESİ :::…

BAŞÖĞRETMEN ATATÜRK ONUR ÖDÜLÜ UĞUR DÜNDAR’A VERİLDİ

26/11/2015
Eğitim İş Antalya Şubesi olarak her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz “Başöğretmen Atatürk Onur Ödülü” bu yıl gazeteci-yazar Uğur Dündar’a verildi.

Dündar törenden önce Şubemizi ziyaret ederek Genel Başkanımız Veli Demir ve İl, İlçe Yönetim Kurulu Üyelerimiz ile sohbet etti, kitaplarını imzaladı. Daha sonra Muratpaşa Belediyesi’ne geçerek Başkan Ümit Uysal’ı ziyaret etti, belediyenin çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Dündar’ın ödülü, Muratpaşa Belediye Kültür Salonu’nda yapılan ve yoğun katılımın olduğu törenle takdim edildi. Uğur Dündar’ın ödülünü Genel Başkanımız Veli Demir, Şube Başkanımız Mehmet Balık ve Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal birlikte verdi.

Dündar, ödülü almaktan büyük onur duyduğunu söyledi ve şöyle konuştu: “Yaklaşık yarım asırdır bu mesleği yapıyorum yüzlerce binlerce ödül aldım ama çocuklarıma bırakacağım en değerli, en onur verici ödüllerin arasında öğretmenlerden aldığım bu ödül geliyor. En başta önemi, değeri, pırıltısı bazılarının düşündüğünün aksine her geçen gün artan eşsiz laik, demokratik cumhuriyeti bizlere armağan eden Başöğretmenimiz Büyük Önder Atatürk’ün aziz hatırası önünde saygıyla minnetle eğiliyorum. Onun ‘yurtta barış, cihanda barış’ ilkesinin her geçen gün daha da değer kazanacağına ve onu umursamayanların ne denli pişman olacağına çok yakın bir gelecekte yine tanık olacağız.”

Bin bir güçlük içinde görevlerini en iyi şekilde yapmaya çalışan tüm öğretmenleri yürekten alkışladığını kaydeden Dündar, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Ne yazık ki Öğretmenler Gününüz kutlu olsun diyemiyorum. 140 bin öğretmen açığının olduğu, 320 bin atama bekleyen öğretmenin bulunduğu ve öğretmenlerin sürülme korkusu yaşadığı, maddi sıkıntılar içinde olduğu bir ülkede Öğretmenler Günü kutlanamaz. Tek parti iktidarlarında 13 yıllık bir sürede, milli eğitim bakanlarının 5 kez değiştiği ve her seferinde sanki başka bir parti iktidara gelmiş gibi eğitim sisteminin allak bullak edildiği, tam 13 kez değiştirildiği bir ülkede Öğretmenler Günü kutlanamaz. O halde bizim sarılacağımız tek dal kalıyor, Büyük Önder Atatürk’ün eşsiz emaneti, yaşadığımız coğrafyanın hiç sönmeyecek ışığı, laik demokratik cumhuriyet tutunacağımız tek daldır. Laiklik olmazsa ne demokrasi, ne eğitim olur, ne bilim olur, ne fen olur, ne de aydınlık yarınlar olur.”

Genel Başkanımız Veli Demir ise konuşmasında başta Başöğretmenimiz Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm devrimci öğretmenleri saygıyla andığını ve Atatürk’ün gösterdiği hedefe kararlılık, bilgi, cesaret ve umutla ilerleyecek nesiller yetiştiren tüm öğretmenlerin Öğretmenler Günü’nü kutladığını söyledi. AKP iktidarı döneminde eğitim sisteminde gerçekleştirilen tahribata ve eğitim çalışanlarının yaşadığı sorunlara değinen Demir, bütün olumsuzluklara rağmen umutsuzluğa kapılmamak gerektiğini vurguladı ve“Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da yaktığı bağımsızlık ışığı sonsuza kadar yolumuzu aydınlatacaktır” dedi.

Törende Şube Başkanımız Mehmet Balık, Muratpaşa Belediye Başkanı Ünit Uysal ve emekli öğretmenlerimiz adına Şube Mali Sekreteri Hilmi Kancı da birer konuşma yaptı. Konuşmaların ardından emekli olan üyelerimize plaket verildi.

KİMLER ALDI?

Şubemiz her yıl Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı, Cumhuriyet devrimleri ve kazanımlarına sahip çıkan, ülkesi ve milletinin birliğinden yana olan, kamuoyunda bu tavır ve tutumlarıyla öne çıkmış, örnek olmuş aydın, ilerici ve çağdaş isimlere “Başöğretmen Atatürk Onur Ödülü” veriyor. Bugüne kadar Mustafa Akaydın, Turgut Özakman, Müjdat Gezen, Yılmaz Özdil, Birgül Ayman Güler ve Metin Feyzioğlu’nun layık görüldüğü ödül, bu yıl ise Uğur Dündar’a verildi.

 


Bu haber 2738 defa okundu.

Yazan :

Kaynak :Bu Habere Yapılan Yorumlar (0)

Tüm Yorumlar 

ADRES: Balbey Mahallesi 422. Sok No:9
                            Muratpaşa/ANTALYA

Tel-Faks:0 (242) 2470788
E Posta
: egitimis07@gmail.com

 Tüm Hakları Antalya Eğitimiş Şubesi'ne aittir.

Eski Sitemize Ulaşmak İçin Tıklayınız.